3 måder at bære sneakers i kontoret

When it comes to office-appropriate footwear, things have certainly changed – or at least among more liberal jobs. Typiske sort pumper, en gang en kontormagasin, have been replaced with more comfortable options. With the increase in athletics, many have turned to sneakers to get them through a long working day. Also, sneakers are not as polished as pumps, but there are ways to dress them. Nedenfor tog vi Adidas Superstars ($ 80; adidas.com) og hævede dem tre forskellige måder.

Har på Your Sneakers To Work 1
Hilsen (5)

Køb udseendet: Vita Fede øreringe, $ 625; designsbymillo.com. Alice + Olivia top, $ 440; net-a-porter.com. J. Crewbukser, $ 280; jcrew.com. Rebecca Minkoff tote, $ 245; rebeccaminkoff.com. Adidas Superstars, $ 80; adidas.com.

Har på Your Sneakers To Work 2
Hilsen (5)

Køb udseendet: Cooper & Ella top, $ 88; cooperandella.com. April Soderstrom halskæde, $ 79; aprilsoderstrom.com. Cos skørt, $ 59; cosstores.com. Dagne Dover mini tote, $ 245; dagnedover.com. Adidas Superstars, $ 80; adidas.com.

Har på Your Sneakers To Work 3
Hilsen (5)

Køb udseendet: Misha Nonoo kjole, $ 525; mishanonoo.com. Pandora øreringe, $ 50; pandora.net. Ralph Lauren bælte, $ 95; ralphlauren.com. Mansur Gavriel taske, $ 595; mansurgavriel.com. Adidas Superstars, $ 80; adidas.com.

RELATEREDE: Klasse dine cutoff shorts med disse 3 enkle stilarter