Berømtheder Reagerer på Bruxelles-angrebene

The world was dying once again Tuesday morning when a number of bombings fought through Brussels. Angrebene, der took place at Brussels International Airport and a metro station in the Belgian capital, killed dozens and wounded many more. 

Som nyheden cirkulerede, celebrities were quick to go to their Twitter and Instagram accounts, where they shared their profound condolences to victims and families in victims in Belgium, as well as their rebel over the events. Mænd som Miley Cyrus og Khloé Kardashian delte længere budskaber, viste deres solidaritet med en simpel hashtag eller et foto farvet med landets nationale farver af rød, gul og sort. Continue reading to see all the celebrity reactions of the awful events. 

#PrayForUsAll Terrorisme er en af ​​de skæmmeste ting. It does not work like anything else in this world. Dalai Lama once said: “Love and compassion are necessities, not luxury. Without them, humanity can not survive.” Verden falder til knæ endnu en gang over terrorisme �� #PrayForBrussels #PrayForPeace #PrayForUsAll

Et billede indsendt af Khloé (@khloekardashian) på

Min ❤️ bryder for Bruxelles i dag ….. Min hjerte bryder for verden i dag …. Hvornår vil dette ende, og kærligheden begynder ….. This is not the planet I want to live on �� NO i Verden means something, but to love others! That’s what we need more than anything else! MERE LOVE MINDRE EVIL!!!

Et billede indsendt af Miley Cyrus (@mileycyrus) på

Et billede indsendt af Diane Kruger (@dianekruger) på

Our heart is with the people of Brussels #prayforbrussels ���� ❤️

Et billede indsendt af Draper James (@draperjames) på

DETTE SKAL STOPPE! #WORLDPEACE #BRUSSELS ��������

Et billede indsendt af Adriana Lima (@adrianalima) på

#pray 4 #peace #brussels du er ikke alene!

Et billede indsendt af Zoe Saldana (@zoesaldana) på

Så sørgede for at høre om, hvad der er sket i #Brussels. Send mit tanker og bønner til dem, der er ramt af denne tragedie. Og for alle over hele verden! Bliv sikker ��❤️

Et billede indsendt af Jessica Szohr (@jessicaszohr) på

Kraftigt billede der kommer frem på sociale medier i morges. #orangeroom #todayshow #belgium #france

Et billede indsendt af Carson Daly (@carsondaly) på

���� #brussels og #everywhere #worldpeace

Et billede indsendt af Michelle Monaghan (@realmonaghan) på

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

4 + 6 =

map